Jesteś w odpowiednim miejscu o odpowiedniej porze.

Kick-boxing

Kick-boxing jest sportem wymagającym wielotorowego przygotowania i treningu. Zanim dojdzie do sparringów i walk podczas treningu, ciało musi posiadać odpowiednią sprawność i umiejętności techniczne.

Na początku przygody ze sportami walki duży nacisk, podczas treningów, kładziony jest na ćwiczenie siły, wytrzymałości, szybkości, gibkości i zwinności organizmu. Trening tych cech odbywa się najczęściej w formie zabawy, wraz z rywalizacją. Obciążenia treningowe dobierane są optymalnie do poziomu sprawności osoby ćwiczącej, tak aby jak najszybciej poprawiała ona swoją kondycję.

Kolejnym ważnym elementem podczas zajęć jest trening pozycji walki, poruszania podczas walki, trening technik kopnięć, uderzeń, uników, ataków i obron w różnych konfiguracjach. Techniki te ćwiczone są na początku bez kontaktu z przeciwnikiem. Następnie trenuje się je na tarczach, workach bokserskich czy w formie walk zadaniowych.

kickboxing dla kobiet warszawa, sporty walki dla kobiet warszawa, sztuki walki dla kobiet warszawa

Ćwiczenia kontaktowe, takie jak walki zadaniowe czy sparringi odbywają się w pełnym zestawie ochraniaczy (rękawice bokserskie, ochraniacze stóp i goleni, kask, ochraniacz szczęki). Dzięki czemu trening jest bezpieczny, a ryzyko kontuzji obniżone do minimum.

Trening kick-boxingu, poza poprawą ogólnej sprawności ciała uczy koncentracji uwagi, opanowania i cierpliwości. Jest doskonałą formą na rozładowanie codziennego stresu, a także idealnym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów i wyrzeźbienie swojego ciała.

Treningi indywidualne i zajęcia grupowe dla kobiet.

%d bloggers like this:
Verified by MonsterInsights