Aerobox treningi Warszawa Monika Turemka

AeroBox treningi Warszawa

#Aerobox brzmi dla wielu zagadkowo. Co to takiego?

Aerobox – jest to intensywny trening aerobowy, który jest inspirowany sztukami walki. Pojawiają się tu wobec tego liczne elementy nawiązujące do boksu, aerobiku, taekwondo, czy kickboxingu. Mimo to nie jest to sport kontaktowy, więc nie masz czego się obawiać. Uczysz się tu ataku i obrony ale bez kontaktu z przeciwnikiem .

Trening Aeroboxu trwa miej więcej 60 minut. Składa się on z następujących 3 faz:

z krótkiej rozgrzewki – pojawiają się tutaj ćwiczenia oddechowe, proste kroki fitness i rozciąganie mięśni. Trwa to 5-10 minut.

z części głównej – mamy ciosy, kopnięcia i uderzenia w rytm muzyki. To intensywny wysiłek zawierający elementy sztuk walki. Na to poświęca się około 30-40 minut.

z ćwiczeń rozluźniających – na koniec jest rozciąganie zwane powszechnie stretchingiem. Skupiasz się na każdym elemencie swojego ciała, dodatkowo musisz potem nawodnić organizm.

Te 3 części powodują, że nie tylko wpływasz na ciało, ale również na inne aspekty, ponieważ się uspakajasz, wyciszasz oraz relaksujesz. Przez godzinę pracujesz nad sylwetką oraz nad swoim wnętrzem, dlatego właśnie to tak ciekawa forma aktywności fizycznej.

Ten hit treningowy z lat 90. przypomina walkę, ale bez kontaktu 🙂

Osobą, która niezmiernie rozpowszechniła tę formę aktywności jest Billy Blanks. Oto jeden z treningów: https://www.youtube.com/watch?v=oaS1gBeistM

Treningi aeroboxu dostępne w klubie Aligatores Fight Club

w sobotę o godz. 12.00

Zapraszam serdecznie!

Aerobox treningi Warszawa

About the Author

You may also like these

%d bloggers like this: